Radyo Frekans Uygulamaları ve HIFU (Fokuslu Ultrason)

Radyo Frekans( RF) teknolojisi sadece yüzeysel dokularda değil cildin daha derinindeki yağ dokularında yapısal ve görsel değişiklik sağlar. Metabolizmayı artırarak yağ hücrelerinden sıvı yağ salgılatır, böylece inatçı, sert lokalize yağ ve sellüliti dağıtır. Paralelinde, ısınan yağ hücreleri kollajeni ısıtmaya devam eder. Kollajen ısınıp uyarılarak hemen o anda bir kontraksiyon oluşturur, bu da daha sonra derin cilt katmanlarının yeniden şekillenmesiyle devam eden yeni kollajen oluşumunu destekleyerek, daha düz ve sıkı bir ciltle sonuçlanır. Bu tedavi radyofrekans enerjisini derin ve yüzeysel cilt tabakalarına eş zamanlı bir anda gönderir ve sadece semptomatik değil problemi ortadan kaldırmayı sağlar.

Vücut Şekillendirme ve Sellülit Tedavisi

Sellülit aslında yağ dokusunun iltihabi olmayan bir yangısıdır sonuç olarak çok sayıda genişlemiş yağ hücresi derinin alt tabakalarında birikir. Biriken yağ, derinin altında bir çeşit fibrozis (deri altında bir çeşit skar) yaparak portakal kabuğu görünümü oluşturur.

RF Teknolojisi, derin ve yüzeysel yağ tabakalarında eş zamanlı olarak sıcaklığı artırır. Böylece metabolizma ve yağ hücrelerinden sıvı yağın salınması artırılır.

HIFU (Fokuslu Ultrason) günümüzde RF tedavilerine ek bir tedavi imkanı sunmuştur. Bu teknoloji de deri sarkıklığı olan durumlarda, yüz ve boyun konturunu düzeltme, kırışıklık ve ince çizgileri açma, lokal yağ toplanması, hamilelik veya liposuction sonrasında cildi sıkılaştırma, gerginleştirme ve sellülit sorunlarına çözüm üretir.

 RF tedavileri herhangi bir ışık enerjisinden faydalanmadan yağ dokularını ve kollajeni seçici olarak ısıtır. Bu tedavi her yaş ve her cilt tipindeki kadın ve erkek için uygundur. Birkaç kez uygulanmaktadır. HIFU uygulamaları ise tek seferdir amaç yine kollajen stimulasyonudur.