Kısa İzli Yüz Germe

İdeal yüz germe, kişiyi memnun edecek şekilde yeterli değişiklikleri yapmalı ve bunları yaparken de iz bırakmamalıdır. Bu amaçlanır, arzulanır hep estetik cerrahide. Bugün modern estetik cerrahide izleri en aza indirmek veya gizlemek için birçok zekice yol bulunmuştur.

Kısa izli yüz germe, klasik yüz germe operasyonlarına bir alternatiftir. Özellikle seçilmiş uygun hasta grubunda tercih edilir.

Özellikle erken yaşlanma belirtilerine sahip, bunlardan kurtulmak isteyen ve çok kısa zamanda iyileşmek isteyen kişilere uygundur. Sınırlı bir erişim sağlamakla beraber adından anlaşılacağı gibi kulak önü insizyonu, kulak memesinden dönerek yapılarak kısa insizyon deri küçültülerek gerginleştirilmesine imkan verir. Boyun konturlarına daha az müdahale edilebilir.

Bu operasyon yanakta daha derin dokulara ( SMAS ) da müdahale edebilmeye imkan verir. Yüz daha doğal ve daha iyi gerilebilir bu yöntemle. Üzerindeki deri ise tekrar kaldırma işlemi ardından tekrar yapışır. Bu operasyondan sonra aynı gün hastaneden çıkılabilir. Bu operasyonla beraber boyun germe veya boyun yağ çekme ( liposuction ) kombine edilebilir. Aynı zamanda yüz orta germe (mid-face lift) ki bu işlemde alt göz kapağı insizyonu veya ağız içinden yüz ortasındaki yumuşak dokular da elden geçirilebilir, elmacık kemikleri belirginleştirilmiş olur. Belki ek yapılabilecek yağ transferleri ile yüze daha iyi, genç bir görünüm kazandırılabilir.

Kısa izli yüz germe operasyonu 30'’lu yaşların sonu veya 40'’lı yaşların başında olup elastik, kalın, güneş hasarı az olan deri yapısına sahip kişilere uygundur. Bu duruma uygun ileri yaşta olan kişilere de planlanabilir.

Bu operasyonun pek çok avantajı mevcuttur. Çok hızlı iyileşme, minimal şişme-morarma gibi. Alt yüz ve çene hattının yumuşak, sıkı görünümü ve dolgun zigomatik ( elmacık ) bölge gibi.