Lazer Uygulamaları

Neden uygulanır ?

Son yıllarda gelişen teknoloj;i lazer kullanım alanlarını da genişleterek, daha güvenilir ve hızlı tedavilerin uygulanmasına olanak sağladı. Artık lazer teknolojisi ile derideki kırışıklıklar, çiller, güneş lekeleri, benler ve istenmeyen dövmeleri kolayca gidermek mümkün.

Uygulama nasıldır?

Laser ile soyma ( lazer peeling ) karbondioksit, erbiyum ve fraksiyonel lazer ile gerçekleştirilir. Kırışmış veya hasarlı deri tabaka tabaka soyulur. Bu işlem özellikle göz ve ağız etrafındaki ince kırışıklıkların azaltılmasında sık kullanılır. Tüm yüz bölgesinde de gençleştirme ve yenileme amaçlı kullanılmaktadır. Bazen yüz germe veya göz kapak estetiklerinde de beraber kullanımları vardır.

KTP -Nd Yag lazer cihazları ile yapılan tedavilerde yüz bölgesinde (özellikle burun kenarlarında) olan kılcal damar çatlamalarını ve bacaklarda oluşan kılcal varisleri birkaç seansta yok etmek mümkün olmaktadır. Lokal anestezi veya soğutma kullanılarak tedaviler gerçekleştirilmektedir genellikle.

Genellikle kırışıklık tedavilerinde bir ya da iki seans yeterli olurken sivilce izi ve travmatik izlerde 3 - 5 seans gerekebiliyor.